چندکاره HP M225DN

پرینتر چهار کاره لیزر سیاه سفید اچ پی ام 225 دورو شبکه

تماس بگیرید

HP LaserJet Pro MFP M225DN Printer
پرینتر لیزری مشکی چهار کاره اچ پی مدل ام اف پی 225 دورو شبکه
پرینت-اسکن-کپی-فاکس
سرعت چاپ : 25 برگ در دقیقه
کیفیت چاپ : 600*600
توان چاپ ماهانه : 8000 برگ
ورودی کاغذ : 250 برگ
امکان شبکه : دارد
امکان داپلکس : دارد
تونر کارتریج : HP 83A
ظرفیت تونر : حدود 1500 برگ A4
لطفا جهت اطلاع از موجودی و قیمت نهایی HP M225DN تماس بگیرید
جهان چاپگر نوین 03 666 888 021

HP LaserJet Pro MFP M225DN Printer
پرینتر لیزری مشکی چهار کاره اچ پی مدل ام اف پی 225 دورو شبکه
پرینت-اسکن-کپی-فاکس
سرعت چاپ : 25 برگ در دقیقه
کیفیت چاپ : 600*600
توان چاپ ماهانه : 8000 برگ
ورودی کاغذ : 250 برگ
امکان شبکه : دارد
امکان داپلکس : دارد
تونر کارتریج : HP 83A
ظرفیت تونر : حدود 1500 برگ A4

کاربران با محیط‌های اداری انتخابی دشوار روبرو هستند: از کجا باید پرینتری متناسب با نیازهایشان خریداری کنند؟ پرینتر باید جوهرافشان باشد یا لیزری؟ چقدر باید هزینه کنند؟ در این زمینه‌ انتخاب‌های متنوع در پیشروی خریداران در محیط‌های اداری است و همان‌گونه که اشاره شد انتخاب بسیار سختی است و می‌توان گفت که تمامی پرینترهای موجود در بازار اعم از جوهرافشان و یا لیزری معایب و مزایای خود را دارند و هیچ دستگاهی از همه لحاظ کامل نیست و کاربران بایستی مدلی را انتخاب و خریداری کنند که مزایای کالا موردنیازشان بوده و معایب کالا تأثیری در روند کاری آن‌ها ندارد. در این مقاله می‌خواهیم به نقد و بررسی کالای LaserJet Pro M225Dn ساخت شرکت «HP» بپردازیم که مشخصاً برای محیط‌های اداری کوچک و یا مصارف خانگی طراحی‌شده است.

دستگاه «M225Dn» پرینتری چندکاره هم نامیده می‌شود که قابلیت‌های اسکن، کپی و فکس را علاوه بر پرینتر به همراه دارد. دستگاه‌های چندکاره علاوه بر فضای محیط کاری در هزینه‌های کاربر هم صرفه‌جویی می‌کنند و نیازی به خرید دستگاه‌های مجزا برای تک‌تک این قابلیت‌ها نیست. شاید فضایی که این دستگاه اشغال می‌کند خیلی با پرینترهای تک‌کاره‌ی لیزری تفاوتی نداشته باشد اما وزن 11 کیلویی آن قطعاً از پرینتر لیزری تک‌کاره بیشتر است. شاید از خودتان بپرسید که اندازه و وزن چه اهمیتی دارد؟ اما اگر در محیط کاری خود میز کوچکی داشته و یا فضای خیلی کمی در اختیار داشته باشید بدون شک دوست ندارید دستگاهی بزرگ روی میزتان باشد! بماند که نما و ظاهر میزتان زشت خواهد شد.

صفحه‌نمایشی از نوع LCD با قابلیت نمایش 2خط در این مدل طراحی‌شده است که متأسفانه لمسی نیست و بایستی برای کنترل دستگاه از دکمه‌های فیزیکی موجود بر روی دستگاه استفاده نمایید. کاربران یقیناً مانند ما صفحه‌نمایش بزرگ و لمسی را ترجیح می‌دهند. همان‌هایی که بر روی دستگاه‌های گران‌قیمت دیده می‌شود. عملا در این رده‌‌ی قیمت چنین انتظاری دور از منطق است و صفحه‌نمایش LCD از نوع غیر لمسی‌ها کافی است.

اگر به مدل‌های پرینترهای «HP» دقت کرده باشید حتماً به پسوندهای موجود در مدل‌ها برخورده‌اید. در نگاه اول این حروف بی‌معنی جلوه می‌کنند؛ اما این‌طور نیست و این حروف انقدرها هم بی‌معنی نیستند. در مدل به‌کاررفته برای این محصول که M225Dn است دو حرف D و N دیده می‌شود. حرف N در انتهای نام مدل این محصول به معنای «Networking» و یا همان شبکه است. درواقع پورت RJ-45 از نوع «10/100 Mbps» در این دستگاه تعبیه‌شده است. همچنین 2 پورت «USB 2.0» برای ارتباط با رایانه موجود هستند. بااین‌وجود اتصال بی‌سیم وایرلس «Wi-Fi» در این مدل وجود ندارد و اگر قصد استفاده از این محصول در شبکه‌ی خانگی و یا اداری خود به‌صورت بی‌سیم هستید این موضوع را فراموش نکنید.

در پرینتر «M225Dn» تنها یک سینی برای کاغذ وجود دارد که حداکثر تا 250 برگ را در خود جای می‌دهد که درواقع حداکثر میزان قابل‌چاپ با این پرینتر به‌صورت روزانه در طولانی‌مدت است. میزان قابل‌چاپ با این پرینتر در ماه 8000 برگ عنوان‌شده است که اگر آن را بر 30 روز ماه تقسیم کنیم عدد 266 به دست می‌آید. جالب بود نه؟ حال شاید بگویید که این اعداد را چه کسی گفته و چه کسی اهمیت داده! اما اشتباه نکنید. هر دستگاهی برای حد خاصی از مصرف طراحی‌شده و برای حفظ عمر قطعات و تضمین کیفیت عملکرد دستگاه بایستی این حدود را رعایت کرد در غیر این صورت خیلی زودتر از چیزی که انتظارش را دارید دستگاه از رده خارج خواهد شد.

حرف دیگر ذکرشده در مدل دستگاه حرف «D» است که به معنای «Duplexing» و یا همان چاپ دورو است؛ یعنی به‌صورت اتوماتیک می‌توانید بر روی دوروی برگه چاپ کنید و لازم نیست به‌صورت دستی کاغذ را پشت‌ورو کنید و به این صورت بر هزینه‌ها و زمان خود صرفه‌جویی کنید.

پرینتر لیزری و چندکاره‌ی «M225Dn» سرعتی برابر با 26 برگ در دقیقه دارد. ازآنجاکه دستگاه از نوع لیزری است، این رقم باید به واقعیت نزدیک باشد. واضح مبرهن است که رقم اعلام‌شده برای چاپ سیاه‌وسفید‌است زیرا این دستگاه از چاپ رنگی پشتیبانی نمی‌کند. میزان 30 برگ در دقیقه برای پرینترهای لیزری تک‌رنگ رقم مناسبی است و میزان 26 برگ در دقیقه در M225Dn به این میزان نزدیک است و می‌توان گفت با کمی تخفیف سرعت M225Dn مناسب است.

همان‌گونه که اشاره شد میزان چاپ ماهانه‌ی M225Dn برابر با 8000 برگ است؛ به‌عبارت‌دیگر می‌توانید انتظار داشته باشید که این دستگاه در ماه 8000 برگ را بدون مشکلی چاپ کنید. 8000 برگ ذقم زیادی است به معنای 250 برگ در روز است. بعید است که در ادارات کوچک 250 برگ در روز کافی نباشد. اگر فکر می‌کنید 250 برگ در روز کم است به فکر مدل‌های دیگر باشید.

میزان RAM در نظر گرفته‌شده برای این محصول برابر با 256 مگابایت است که البته حداکثر میزان قابل‌استفاده در این دستگاه هم هست بدین معنی که در صورت تمایل نمی‌توانید آن را افزایش دهید. البته برای پرینتر لیزری سیاه‌وسفید این میزان کافی است و بعید می‌دانیم به مشکلی در زمینه‌ی کم بودن RAM بربخورید.

هزینه‌ی خرید این دستگاه در حدود 200 دلار است که شاید بیشتر از هزینه‌ای است که برای پرینترهای تک‌کاره باید بپردازید که منطقی هم هست ازآنجاکه این دستگاه قابلیت‌های کپی اسکن و فکس را هم به همراه دارد. بااین‌وجود ازآنجاکه این دستگاهی تنها به‌صورت سیاه‌وسفید چاپ می‌کند از تونرهای مشکی در آن استفاده می‌شود. پرینترهای لیزری همواره نسبت‌ به مدل‌های هم‌رده خود از پرینترهای جوهرافشان گران‌تر بوده‌اند؛ اما گران‌تر بودن آن‌ها کاملاً ارزشش را دارد زیرا پس از خرید پرینتر و با تمام شدن کارتریج در پرینترهای لیزری هزینه‌ی بسیار کمتری را نسبت به پرینترهای جوهرافشان برای خرید کارتریج پرداخت خواهید نمود.

دستگاه «M225Dn» دستگاهی کارآمد برای کاربرانی است که به دنبال پرینتر لیزری سیاه‌وسفید با سرعتی مناسب هستند و در نظر دارند که از این دستگاه در محیط‌های اداری کوچک استفاده کنند که در آن بار کاری سبک است. از سوی دیگر هزینه‌های استفاده از دستگاه و خرید کارتریج تونر این مدل نسبت به مدل‌های دیگر کمتر است. چیزی که باید در نظر داشته باشید عدم اتصال شبکه از نوع WiFi است. بااین‌وجود پورت‌های USB 2.0 و شبکه‌ی باسیم اتصالات دستگاه را پوشش می‌دهند.

مشخصه های فنی
نوع چاپگر/پرینتر
لیزری سیاه سفید چهار کاره
رزولوشن چاپ
600*600
سایز پرینت
حداکثر A4
کاربرد
خانگی/اداری
گارانتی
12 ماه پارس کام
امکان وایرلس
ندارد
حافظه
128 مگابایت
ابعاد
371.3 × 288.7 × 442.5 میلی‌متر
وزن
11 کیلوگرم
نوع کاغذ
کاغذ معمولی | Plain Paper کاغذ عکس | Photo paper ترانسپارنت | Transparency پاکت نامه |Envelope کارت پستال | Postal Card کارت | Card لیبل | Label
نوع اتصال
High Speed USB 2.0
توان پرینت ماهانه
8000 برگ
چاپ دورو
دارد
ورودی کاغذ
250 برگ
تونر کارتریج
HP 83A
صفحه نمایش
دارد
امکان شبکه
دارد
اسکنر
دارد
نوع اسکنر
فلت/فیدر
قابلیت کپی
دارد
فکس
دارد(بدون گوشی)
سرعت چاپ سیاه سفید
25 برگ در دقیقه
کاغذ کش اتومات
دارد
برند تولید کننده
HP/اچ پی
سایر امکانات
داشتن دو ورودی کاغذ

نظرات

مزایا و معایب

مزایا
  • انجام پرینت-اسکن-کپی-فکس
  • امکان پرینت پشت و رو اتومات
  • امکان شبکه
  • داشتن دوسینی کاغذ
معایب
  • نداشتن وایرلس
  • نداشتن گوشی
  • کارتریج کوچک

Support@canonhp.com 340 340 88 - 021