نکات مهم برای خرید دیتا پروژکتور یا ویدئو پروژکتور

تاریخ مقاله: 1395/3/22

نکات مهم برای خرید دیتا پروژکتور یا ویدئو پروژکتور

رزولوشن : رزولوشن به عبارت ساده ، به تعداد پیکسل هایی گفته می شود که ویدئو پروژکتور برای خلق تصویر استفاده می کند . پیکسل های بیشتری که استفاده می شوند ، به معنی رزولوشن بالاتر است .

رزولوشن معمولا با دو روش بیان می شود ، مثل 1024 در 768 که اولین شماره ، تعداد پیکسل های افقی تصویر و دومین عدد ، نشان دهنده تعداد پیکسل های عمودی تصویر است . رزولوشن به روش دیگری هم بیان می شود XGA ، مثلا به نام 1024 در 768 بیان می شود .

این روش نام گذاری ابتدا برای مانیتورهای کامپیوتر استفاده می شد ، اما در بین ویدئو پروژکتورها هم گسترش یافته است . اگر چه دلیل خوبی برای استفاده از این روش است . اینکه به خاطرسپاری این نام ها آسان تر از حفظ کردن اعداد است . رزولوشن های معمول را در این مقاله بحث خواهیم کرد . هنگام صحبت از رزولوشن های ویدئو پروژکتور ، معمولا رزولوشن اصلی (native) بیان می شود .

اگر رزولوشن اصلی یک ویدئو پروژکتور 1024 در 768 پیکسل باشد ، به این معنی است که مقدارهای واقعی پیکسل های فیزیکی در صفحه 1024 پیکسل افقی و 768 پیکسل عمودی است .

شدت روشنایی : ویدئو پروژکتورها در طیف وسیعی از نظر میزان خروجی نور هستند که با واحد ANSI lumens (انسی لومنس) بیان می شود . یا به طور خلاصه تر با lumens ویدئو پروژکتور روشن تر ، دارای انسی لومنس بالاتری است و معمولا گران تر .

بر خلاف تصور عام ، همیشه روشن تر بهتر نیست و هیچ راهی برای دانستن بهترین خروجی لومنس نیست . اگرچه فاکتورها مشخص هست تا مطمئن شوید ویدئو پروژکتورتان برای نوع کارتان خیلی تاریک یا روشن نباشد .

انسی لومنس : در بازارهای امروزی  ، ویدئو پروژکتورها می توانند با خروجی انسی لومنس به شکل زیر دسته بندی شوند :

کمتر از 1000 لومنس - کمترین میزان خروجی نور که ویدئو پروژکتورها می دهند که ویدئو پروژکتورهای در این رده ، جزو ارزان ترین ویدئو پروژکتورها هم هستند . برای نمایش ویدئوهای آموزشی و عکس ها در اتاق های کم نور ، ویدو پروژکتورهایی که در این رده اند برای این نیازها می توانند مناسب باشند .به یاد داشته باشید که خروجی روشنایی کم ، به این معنی است که می خواهید تصویر را در اتاق تاریک یا خیلی کم نور ارائه کنید . 1000 تا 2000 لومنس - این طیف لومنس ، تعادلی بین عملکرد و قیمت است . این دستگاه ها برای اتاق کنفرانس های تجاری معمولی و استفاده در کلاس مناسبند . برای بهترین تصویر ، ارایه ها باید در نور کم انجام شوند . یک اتاق کاملا تاریک معمولا ضروری نیست . 2000 تا 3000 لومنس - این نمایان دهنده رنج سطح بالای ویدئو پروژکتورهای قابل حمل و تقریبا قابل حمل است . ویدئو پروژکتورهای در این کلاس ، مناسب برای اتاق کنفرانس های بزرگ و کلاس های درس بزرگ هستند . اینها انعطاف پذیری بیشتری با نور محدود شده محیطی دارند ، چون تصویر به اندازه کافی روشن است ، میزان قابل قبولی از نور اتاق بدون آنکه تصویر خراب شود ، قابل تحمل است . 

تگ ها

Support@canonhp.com 340 340 88 - 021