تکنولوژی جدید برای چاپ و پرینت که توسط کمپانی اچ پی طراحی شده

تاریخ مقاله: 1395/3/20

تکنولوژی جدید برای چاپ و پرینت که توسط کمپانی اچ پی طراحی شده

امروزه هیچ کس باور ندارد که زنگ همزمان 4 تلفن همراه بتواند ذرت بوداده درست کند و این یک حقیقت علمی است که یک آرزو نمی تواند با ارسال یک ایمیل به 10 نفر از بهترین دوستانتان تحقق یابد .با این حال ما همچنان به دنبال ایجاد اسطوره های خاص در زمینه فن آوری های جدید هستیم . از جمله آنهایی که اطمینان حاصل می کنند که تکنولوژی چاپ Latext اچ پی آخرین روش فراگیر ، با دوام کمتر ، سرعت پایین تر و گران تر از روش های سنتی مانند ECO solvent می باشد .ظاهرا تکنولوژی Latext کمتر فراگیر می باشد چرا که به نظر می رسد تنها از طریق مواد تولیدی خام hp و انواع مختلفی از مواددیگر بسیار گران قیمت محقق می گردد . با این حال هنگامی که این روش را با دیگر روش ها مانند ECO solvent مقایسه می کنیم ، می بینیم که Latext نه تنها بر روی مواد مشابه چاپ می کند ، بلکه به همان کیفیت کار چاپ را انجام داده و یا حتی به وضوح نتایج بهتری نیز برایمان به ارمغان می آورد .

فیلم ، بنر ، پلاستیک و یا هر جسم مشابه دیگری که باشد ، چندان تفاوتی ندارد . فناوری چاپ Latext امکان چاپ بر روی بیش از 500 ماده مختلف را فراهم می کند .گفته شده که چاپ Latext در مدت زمانی نسبتا طولانی تری در مقایسه با ECO solvent انجام می گیرد در واقع آب یکی از عناصر اصلی جوهر Latext می باشد . اما این خبر خوبی است به دو دلیل :

اولا این مواد بوی ناخوشایند ندارند ، در ضمن انتشار اجزای مضر را به حداقل رسانده است .دوام جوهر Latext به خاطر آب نیست بلکه به دلیل افزودن یک جزء انقلابی دیگر به نام Latext ذوب شده و Latext ماده است .نوعی کف ایجاد می کند و محافظ موجود بین اجزای جوهر را پس از چاپ بر روی ماده مورد نظر پر می کند . این امر موجب دوام بیشتر چاپ می گردد.

این تکنولوژی پیشرفته موجب خشک شد فوری جوهر می گردد به طوریکه چاپ بلافاصله آماده استفاده  خواهد یود .گفته شده است که تکنولوژی Latext در مقایسه با Eco solvent کندتر است . برای بررسی این مورد باید دقیق تر به این موضوع بنگریم . چاپگرهای اچ پی به چاپ مواد صاف و آماده استفاده می پردازند .با فناوری Latext جوهری که از چاپگر بیرون می آید خشک شده و می تواند سریعا مورد استفاده قرار گیرد . اما در چاپ Eco solvent فرآیند خشک شدن پروسه ای اضافی است که به زمان و هزینه های گردش کار می افزاید .همین موجب زمان تحویل طولانی تر می گردد و زمان تحویل نیز چیزی است که واقعا جزو ملاک های اساسی محسوب می گردد .

همچنین گفته شده که چاپ با Latext گران تر است زیرا نیازمند مصرف انرژی به مراتب بیشتری است .در واقعپ پرینترهای Latext نیازمند انرژی بیشتری برای گرم شدن هستند .یک بار چاپ آنها تقریبا همانند لوازم خانگی کوچک الکتریکی مانند اتو ، انرژی مصرف می کنند .علاوه بر این چاپگرهای Eco solvent نیازمند زمان بیشتری برای خشک شدن هستند که موجب مصرف انرژی بیشتری برای کل فرآیند می گردد .در هر زمینه ای مصرف انرژی در واقع یک عامل بسیار مهم نیست ، در حالیکه بررسی ها نشان داده مصرف انرژی از 1% از کل هزینه های چاپ را در بر می گیرد .

قیمت جوهر ، هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری کارتریج پرینترها نیز در هر دو تکنولوژی قابل مقایسه است . موجب صرفه جویی به مراتب بیشتری در مصرف جوهر شده است .Latext علاوه بر این برای تطبیق پذیری و سازگاری بیشتر ، برای دوام بیشتر ، برای حفظ سلامت و محیط زیست Latext گزینه مناسبی خواهد بود و موجب کاهش زمان و هزینه ها می گردد .چاپگرهای Latext یک تکنولوژی اثبات شده بوده و یک جایگزین عالی برای چاپگرهای Eco solvent محسوب می گردند . 

 

Support@canonhp.com 340 340 88 - 021