ارزانترین سه کاره جوهری کانن Pixima MG2440

تاریخ مقاله: 1395/3/19

ارزانترین سه کاره جوهری کانن Pixima MG2440

پرینتر جوهر افشان مدل Mg2440

در بازار سنتی ، شرکت های زیادی هستند که به تولید پرینتر های با کیفیت ، خوش ساخت و مناسب برای تمام اقشار می پردازند . اگر بخواهیم شرکت کانن را در زمره ی این بازار قدیمی ولی پر جنب و جوش چاپگر ها و وسایل اداری ندانیم ، باید بگوییم نوعی کم لطفی به این شرکت کرده ایم . راستش را بخواهید نمی توان محصولات این شرکت را که نقش بسزا و گسترده ایی در تولید چاپگر های مناسب ، چه از منظر قیمت و چه از کارایی دارند جدا کرد.

مشخصات فنی و کیفیت ساخت

پرینتر MG2440 را می توان نسخه بهبود یافته و تکمیل شده دانست . پرینتر محبوب و خوش قیمت MP320 ساخت و مشابهت های فراوانی با پرینتر نام برده شده دارد چه از منظر کیفیت چاپ چه از منظر طراحی . اما خب حال از خود می پرسید که چرا کانن اقدام به تولید چنین نسخه ایی می کند ؟

پاسخ به این پرسش نیازمند نگرش دقیق تری به پرینتر MG2440 است و در ادامه به این موضوع هم اشاره خواهیم نمود.

پس از باز کردن جعبه این دستگاه اولین نکته که در این پرینتر خود نمایی می کند ظاهر زیبا و رنگ نقره ای این محصول است . نصب کاتریج آن و درایور که همراه با سیدی آن بوده مانند اکثر پرینتر های کانن کاری آسان و راحت برای کاربر است. از دیدگاه خصوصیات ظاهری همانطور که اساره شد ، بسیار شبیه به MP230 بوده به طوری که درگاه ورودی و خروجی آن نشانگر کم بودن کارتریج مشکی وهمانند همتای خود است.همچنین دکمه های شروع و توقف در قسمت فوقانی دستگاه رنگی و سمت چپ قرار دارد.LED همانندی همتای خود است.

اسکنر دستگاه مثل اکثر پرینتر های چند کاره در قسمت بالایی آن قرار دارد و در اسکنر به راحتی قابل باز و بسته شدن است . کیفیت اسکن اسناد و عکس ها بسیار مناسب است و شاید تنها موردی که بتوان در مورد اسکنر آن نکته ای منفی برای این پرینتر در نظر گرفت و سرعت پایین اسکن آن که برای استفاده خانگی و اسکن در تیراژهای پایین مورد مهمی تلقی نمی گردد. درگاه های ارتباطی این پرینتر به وجود فقط یک درگاه USB محدود است که به نیاز بسیاری از کاربران پاسخ می دهد و از مواردی نیست که برای پرینتری با چنین قیمت مناسب نکته منفی و یا بدی در نظر گرفته شود . بنابر اطلاعات شرکت کانن این پرینتر قادر به چاپ تا سرعت 8 برگ در دقیقه است و در تست های برگرفته شده از این چاپگر در تیم جهان چاپگر نوین نیز به عدد 7.5 برگ در دقیقه رسیدیم که برای پرینتر های خانگی سرعت متوسطی در نظر گرفته می شود. کیفیت چاپ از دیگر مواردی بود که در آزمایشات مورد بررسی قرار گرفت و بدون شک می توان گفت که این پرینتر نمونه بهبود یافته و بهتری از مدل های پیشین خود بوده زیرا عکس های چاپ شده دارای رنگ های زنده تر و واقعی تر نسبت به نسخه های پیشین این پرینتر است.

Support@canonhp.com 340 340 88 - 021