پرینتر مناسب برای شما در کدام گروه قرار دارد

تاریخ مقاله: 1395/3/19

پرینتر مناسب برای شما در کدام گروه قرار دارد

اکثر خریداران در انتخاب پرینتر مورد نیاز خود به دنبال نوع پرینتر می گردند .دلیل این امر نیز فناوری های مختلف است که برای هر بودجه و هر نوع نیازی در پرینترها وجود دارد. در ادامه به بررسی انواع پرینترها می پردازیم .

1- پرینتر لیزری

2- پرینتر جوهری

3- پرینتر چندکاره

4- پرینتر مخصوص عکس

5- پرینتر قابل حمل

پرینتر لیزری

فناوری پرینترهای لیزری نخستین بار توسط شرکت HP و در سال 1984 ابداع گردید . پرینترهای لیزری دستگاه های قدرتمندی هستند که دارای سرعت و کیفیت بالا و هزینه چاپ پایین به  ازای هر صفحه می باشند . همانند دستگاه های کپی ، پرینترهای لیزری از یک درام برای جذب برقی تونر شارژ شده و انتقال آن به کاغذ استفاده می کنند .

بسیاری از پرینترهای ارازن لیزری سیاه و سفید هستند و بهترین انتخاب برای چاپ متون و اسناد گرافیکی ساده می باشند . در مقابل پرینترهای لیزری رنگی گران قیمت هستند و مناسب برای کسب و کارهای کوچک و شخصی می باشند اما مدل های ارزان قیمت پرینترهای لیزری رنگی نیز وجود دارد که می تواند جایگزین مناسبی برای پرینترهای جوهری رنگی باشند . این نوع از پرینترها مناسب برای چاپ بروشورها می باشند .پرینترهای لیزری دارای امکاناتی همچون کپی ، اسکن و فکس نیز می باشند . بسیاری از مدل های پرینترهای لیزری دارای شبکه ( اترنت یا وایرلس ) می باشند که باعث می شوند تا چندین کامپیوتر برای چاپ از یک پرینتر استفاده کنند .

پرینترهای جوهری

پرینترهای جوهری مسیر طولانی را طی 10 سال گذشته سپری کرده اند . امروزه مدل های متنوع پرینترهای جوهری وجود دارد که عکس و متن را می تواند چاپ کند . پرینترهای جوهری یک عکس را به وسیله اعمال دقیق جریان کنترل شده قطرات جوهر از یک یا چند کارتریج بر روی انواع مختلف کاغذ چاپ می کنند . هر شرکتی از فناوری ، اندازه قطرات جوهر ، روش اعمال جوهر به کاغذ و الگوریتم نرم افزاری برای ترکیب رنگ مختص به خود استفاده می کنند .اگر چه سرعت چاپ پرینترهای جوهری در مقایسه با پرینترهای لیزری کمتر است و هزینه جوهر و کاغذ کمی بالاست ، ولی پرینترهای جوهری برای کاربران خانگی و کسب و کارهای کوچک با نیاز به چاپ پایین و یا افرادی که می خواهند اسناد گرافیکی با کیفیت بالا و یا عکس چاپ کنند مناسب می باشد . 

پرینترهای چندکاره

پرینترهای چندکاره همانند یک چاقوی سوئیسی ATO یا (MFP) همه کاره هستند . آنها دستگاه کپی ، فکس ، اسکنر و پرینتر را با یکدیگر ادغام نموده اند و آنها را تبدیل به یک انتخاب مناسب برای کاربران خانگی و تجاری نموده است . پرینترهای چند کاره با تکنولوژی لیزری برای چاپ سریع متون و اسناد گرافیکی و تکنولوژی جوهری برای چاپ عکس ها وجود دارند .بهترین مدل های آنها دارای اسکنر تخت ، درگاه USB سازگار با pictbridge ، کارت حافظه برای دسترسی سریع ، چاپ دورو برای صرفه جویی در هزینه و زمان و کاغذکش خودکار برای اسکن ، فکس و کپی چندین صفحه می باشند .

پرینترهای مخصوص عکس

برخی از پرینترهای جوهری دارای بیشتراز چهار کارتریج قرمز، آبی ، زرد و مشکی می باشند تا بتوانند عکسهایی با کیفیت بالا را چاپ کنند ، بنابراین اگ شما زمان زیادی را صرف چاپ عکس ها نمودید بهتر است که کمی به پرینترهای جوهری مخصوص عکس که برای این کار ساخته شده اند فکر کنید . همان طور که در بالا نیز توضیح داده شد ، برخی از پرینترهای عکس از فناوری جوهری استفاده می کنند و رنگ را در یک تناژ ممتد از یک نوار در کاغذ در یکسری از مسیرها انتقال می دهند .پرینترهای امروزی دارای مزیت بزرگی هستند . انها می توانند ( با استفاده از نوعی اتصال USB بنام pictbridge) یا استفاده از کارتهای حافظه مانند compactflash, SD , SONY Memory stick پرینت بگیرند.

پرینترهای قابل حمل

این دسته از پرینترها برای زندگی در جاده طراحی شده اند . پرینترهای قابل حمل بین 1 تا 2 کیلوگرم وزن دارند و ابعادشان به گونه ای است که می توانند یک کاغذ a4 را پرینت بگیرند این پرینترها از فناوری پرینترهای جوهری استفاده می کنند .

Support@canonhp.com 340 340 88 - 021