چطور میتوان از خروجی یا پریز برق اینترنت دریافت کرد

تاریخ مقاله: 1395/11/9

چطور میتوان از خروجی یا پریز برق اینترنت دریافت کرد

اینترنت روی خطوط برق با استفاده از پاورلاین

اینترنت را روی سیم های برق خانه دریافت و پخش کنید! بله،بجای استفاده از انواع مودم ها می توانید اینترنت را روی سیم برق پخش کرده و از پریز برق بجای مودم وایرلس استفاده کنید
یکی از جذابیت های دنیای اینترنت،دسترسی اون در همه جاست.

پاورلاین به عنوان جایگزینی برای مودم های وایرلس و برای جلوگیری از کابل کشی اضافی در منازل و محل کار ساخته شده است.

پاورلاین (Powerline) محصول جدیدی است که امکان اتصال کامپیوترهای یک ساختمان را بدون نیاز به کابل‌کشی شبکه و با استفاده از سیم کشی برق ساختمان فراهم می‌سازد.

این دستگاه به پریز برق معمولی متصل شده و امکان اتصال سیستم‌ها به یکدیگر را از طریق درگاه اترنت یا دسترسی بی‌سیم فراهم می‌سازد.
سرعت انتقال درگاه اترنت پاورلاین عموماً ۲۰۰ مگابیت بر ثانیه می‌باشد. البته دستیابی به اتصال گیگابیت غیرممکن نخواهد بود.

فعلاً پاورلاین‌هایی وجود دارد که امکان اتصال با سرعت ۵۰۰ مگابیت در ثانیه را از طریق درگاه اترنت فراهم می‌سازد و برای انتقال چندتایی ویدیوهای HD و بازی‌های تحت شبکه مناسب است.
دسته‌ای از پاورلاین‌ها مجهز به تکنولوژی بی‌سیم (تا سرعت ۳۰۰ مگابیت در ثانیه) بوده و امکان ارتباط با تمامی دستگاه‌های استاندارد 802.11 را دارند.

از دیگر امکانات پاورلاین‌ها، قابلیت رمزگذاری بر روی اطلاعات و حالت Power Save است که موجب کاهش مصرف انرژی (تا ۷۵ درصد) در زمان‌های بیکاری دستگاه می‌گردد.

دستگاه‌های پاورلاین می‌توانند تا طول ۳۰۰ متر از شبکه‌ی برق ساختمان را به شبکه‌ کامپیوتری متصل کنند.

 

                                                                                                                                  


از تکنولوژی پاورلاین می‌توان برای به اشتراک‌گذاری اینترنت در ساختمان، به اشتراک‌گذاری محتویات دیجیتال برای دستگاههای مالتی‌مدیا، اتصال پلی‌استیشن برای بازی‌های چند نفره، ارتباط دوربین‌های مداربسته، تلفن‌های تحت شبکه، اشتراک پرینتر، اتصال سوییچ و روتر و پیاده‌سازی شبکه‌های پیشرفته استفاده نمود.

Support@canonhp.com 340 340 88 - 021