چرا دیگر به پرینتر جوهرافشان نیاز ندارید

تاریخ خبر: 1398/9/11

چرا دیگر به پرینتر جوهرافشان نیاز ندارید

پرینترهای جوهرافشان که تا امروز همواره در اخبار های بسیاری نقد شده‌اند، امروزه دیگر جایگاه قدیمی خود را از دست داده اند.کمپانی بزرگ و خوش اوازه اچ‌پی اخیرا برای پرینترهای خود تکنولوژی جدیدی را منتشر کرده است که دیگر نیازی به جوهر ندارند .
پس‌ازآن، پرینترهای جوهرافشان به یکی از انتخاب‌های متداول کاربران برای مصارف خانگی و کسب‌وکارهای کوچک تبدیل شد؛ چراکه با وجود قیمت مقرون‌به‌صرفه، درنهایت از سایر پرینترها پیشی گرفت و به انتخابی واحد تبدیل شد. این پرینترها نیز می‌توانستند بسیار بهتر ظاهر شودند؛ اما این مسئله چیزی است که در دهه‌های پیشین اهمیت داشته و امروزه دیگر با وجود گستره‌ی فراوان پرینترهای مختلف، انتخاب نهایی مصرف‌کنندگان نیز بسیار متفاوت خواهد بود. پرینترهای ماتریس که در دهه‌ی ۱۹۹۰ انتخابی رایج و پراستفاده بودند، امروزه به‌طورکامل کنار رفته‌اند.
چاپ اسناد و مدارک با پرینترهای جوهرافشان درصورت وجود مقداری رطوبت، باعث پاک‌ شدن نوشته‌های آن می‌شود که این مسئله به‌طورکلی در پرینترهای لیزری وجود ندارد. مسئله‌ی بعدی، قیمت جوهر است که در پرینترهای جوهرافشان، قیمت جوهر به‌شکل عجیبی گران است. سازندگان پرینترهای مختلف نیز به این واقعیت پی برده‌اند که خریداران پرینترهای جوهرافشان معمولا ازلحاظ فنی، دقت و توجه بسیار کمتری به این موضوع می‌کنند؛ ازاین‌رو، پرینترهایی با قیمت ارزان تولید می‌کنند و جوهر آن را با قیمت گران می‌فروشند. شاید اشاره به این نکته نیز جالب باشد که با مقدار هزینه‌ای که برای یک گالن جوهر صرف می‌شود، می‌توان ۲۶۰۰ گالن گازوئیل خرید، این، یعنی امروزه مسئله قیمت جوهر برای پرینترهای جوهرافشان مسئله‌ای بسیار مهم است. 
در مقام مقایسه، هر کارتریج جوهرافشان اچ‌پی ممکن است قیمتی معادل ۱۴ دلار داشته باشد که این مقدار تنها برای ۱۹۰ صفحه کافی است. به‌عبارت‌دیگر، برای چاپ هر صفحه مبلغی حدود ۷ سنت باید بپردازید که درعمل، این مبلغ چهار برابر بیشتر از چاپ هر صفحه با پرینتر لیزری است.
برای خرید پرینتر مناسب خانه یا دفترکار خود، به‌جای توجه به قیمت ارزان‌تر پرینترهای جوهرافشان، به صرفه‌جویی‌هایی بیشتر توجه کنید که در بلندمدت با استفاده از پرینتر لیزری خواهید کرد؛ چراکه درنهایت، خروجی باکیفیت‌ تری خواهید داشت، صرفه‌جویی بسیار بیشتری خواهید کرد و مانع از سوءاستفاده شرکت‌های مختلف خواهید شد که سال‌ها است جوهر‌های خود را با قیمت گران عرضه می‌کنند.

Support@canonhp.com 021-88340340