واکنش کمپانی  HP در مقابل مشکل باتری لپ تاپهای HP

تاریخ مقاله: 1395/11/13

واکنش کمپانی HP در مقابل مشکل باتری لپ تاپهای HP

 اچ‌پی صدهزار لپ‌تاپ را به دلیل مشکل باتری جمع‌آوری می‌کند

بیش از صدهزار باتری لیتیوم یونی که در لپ‌تاپ‌های HP به کار رفته، توسط این شرکت فراخوانی شد. این شرکت در ژوئن گذشته نیز 41هزار باتری را از ایالات متحده جمع آوری نمود.

به گزارش کمسیون ایمنی محصولات مصرفی آمریکا (CPSC) این باتری‌ها به دلیل احتمال بالا رفتن دما خطرناک هستند و ممکن است باعث آتش سوزی شوند.

باتری‌های مذکور در لپ‌تاپ‌های HP، Compaq، HP ProBook، HP Envy، Compaq Presario،HP Pavilion مورد استفاده قرار گرفته‌اند. این دستگاه‌ها بین 300 تا 1700 دلار قیمت داشته‌اند و از ماه مارس 2013 تا اکتبر 2016 به فروش رسیده‌اند. البته این باتری‌های معیوب به صورت مجزا نیز با قیمت 50 تا 90 دلار عرضه شده‌اند.

به گفته سخنگوی HP تنها یک درصد از لپ‌تاپ‌های فروخته شده در این بازه زمانی از باتری معیوب برخوردارند.

کمسیون CPSC طی بیاینه‌ای اعلام کرده که کاربران باید سریعا این باتری‌ها را از لپ‌تاپ‌های خود جدا کنند و برای دریافت جایگزین آن با شرکت HP تماس بگیرند.

رئیس کمیسیون CPSC اظهار داشت: « شرایط نباید به گونه‌ای باشد که کاربران نسبت به استفاده از دستگاه‌های مجهز به باتری هراس داشته باشند. لازم است که استانداردهای ایمنی باتری‌های لیتیوم یونی بالاتر رود. بعلاوه باید به دنبال منابع جدید انرژی باشیم تا بتوانیم آنها به جای باتری‌های لیتیوم یونی استفاه کنیم.»

Support@canonhp.com 340 340 88 - 021