نحوه نصب پرینتر بدون دیسک نصب

تاریخ خبر: 1398/9/17

نحوه نصب پرینتر بدون دیسک نصب

اگر این دیسک نصب نرم افزار چاپگر را ندارید ، این مقاله به شما می آموزد که چگونه یک پرینتر را روی رایانه خود تنظیم کنید. معمولاً می توانید این کار را با یک کابل USB که همراه با چاپگر شما است انجام دهید ، اگرچه در صورت بزرگتر بودن چاپگر نیاز به دانلود نرم افزار به طور مستقیم از وب سایت سازنده چاپگر دارید.

روش اول : استفاده از کابل usb  


1  کابل USB چاپگر را به رایانه وصل کنید. این باید در یکی از درگاه های USB در کنار رایانه (لپ تاپ) یا در پشت یا جلوی جعبه CPU (دسک تاپ) قرار بگیرد.
- اگر چاپگر شما کابل USB ندارد ، ممکن است مجبور شوید قبل از ادامه ، یکی را برای چاپگر خود بخرید. شماره مدل چاپگر و به دنبال آن "کابل USB" را جستجو کنید. اگر کابل USB در دسترس برای چاپگر شما نیست ، باید به جای آن نرم افزار را به صورت دستی نصب کنید.
همچنین ممکن است لازم باشد انتهای غیر USB کابل را به چاپگر وصل کنید.
2 . چاپگر را روشن کنید. برای روشن کردن چاپگر ، دکمه تصویر چاپگر با عنوان Windowspower.png را فشار دهید. قبل از شروع کار حتماً یک دقیقه صبر کنید.
- اگر وصل کردن چاپگر به رایانه شما باعث نمی شود روند نصب شروع شود ، با این روش ادامه دهید.
-در بسیاری موارد ، به سادگی روشن کردن چاپگر پس از اتصال آن به رایانه ، باعث می شود که نصب پرینتر آغاز شود. در این صورت ، گزینه های روی صفحه را تا زمانی که چاپگر خود نصب کنید ، دنبال کنید.
3 . تصویر شروع را با عنوان Windowsstart.png باز کنید. روی نماد ویندوز در گوشه پایین سمت چپ صفحه کلیک کنید. منوی Start باز خواهد شد.
4 . چاپگرها و اسکنرها را در Start تایپ کنید. با انجام این کار ، بخش چاپگرها و اسکنرها را در رایانه جستجو کنید.
5 . روی چاپگرها و اسکنرها کلیک کنید. این را در بالای پنجره شروع مشاهده خواهید کرد.
6 . روی افزودن چاپگر یا اسکنر کلیک کنید. در بالای پنجره چاپگرها و اسکنرها قرار دارد.
7 . روی نام چاپگر خود کلیک کنید باید در پنجره افزودن چاپگر یا اسکنر باشد. با انجام این کار پنجره نصب چاپگر ظاهر می شود.
- اگر نام چاپگر شما ظاهر نمی شود ، روی چاپگری که می خواهید پیوند ذکر نشده باشد کلیک کنید ، سپس یک گزینه جستجو را انتخاب کرده و اعلان های روی صفحه را دنبال کنید. ممکن است قبل از ادامه ، نرم افزار چاپگر را بارگیری کنید.
8 . مراحل نصب روی صفحه را دنبال کنید. هر چاپگر یک فرایند نصب مجزا خواهد داشت. پس از اتمام مراحل نصب ، چاپگر شما باید کار کند.

روش دوم : استفاده از کابل USB در Mac

1 . اطمینان حاصل کنید که چاپگر شما با Mac سازگار است. همه چاپگرها نمی توانند بر روی سیستم عامل Mac کار کنند. قبل از اینکه ساعت ها در تلاش برای نصب چاپگر بر روی Mac خود باشید ، نام و شماره مدل چاپگر را جستجو کنید تا ببینید که آیا این با Mac شما سازگار است یا خیر.
2 . اطمینان حاصل کنید که چاپگر نزدیک کامپیوتر شما باشد. بیشتر چاپگرها از کابلهای USB به چاپگر نسبتاً کوتاه برخوردار هستند که به شما امکان می دهد چاپگر خود را برای ارتباط مستقیم بین چاپگر و رایانه خود به Mac خود وصل کنید. برای وصل کردن این کابل ، چاپگر و رایانه شما باید نزدیک یکدیگر باشند.
3 . در صورت لزوم از آداپتور USB اطمینان حاصل کنید. بیشتر رایانه های مدرن Mac دارای درگاه USB سنتی نیستند ، درعوض آنها دارای درگاه USB-C کوچکتر هستند. در این صورت ، برای اتصال یک کابل USB به مک خود به یک آداپتور USB-USB-C از Apple نیاز دارید.
4 . کابل USB چاپگر را به رایانه وصل کنید. این باید در یکی از درگاه های USB در کنار رایانه (لپ تاپ) یا در پشت صفحه نمایش iMac (دسک تاپ) قرار بگیرد.
- اگر به آداپتور احتیاج دارید ، ابتدا آداپتور را به پورت USB-C وصل کنید ، سپس کابل را به آداپتور USB وصل کنید.
5 . چاپگر را روشن کنید. برای روشن کردن چاپگر ، دکمه تصویر چاپگر با عنوان Windowspower.png را فشار دهید.
6 . وقتی از شما خواسته شد روی نصب کلیک کنید. مکینتاش به طور خودکار چاپگر شما را تشخیص داده و تعیین می کند که آیا باید آن را به روز کرد یا خیر. اگر هیچ وقت چاپگر را روی Mac خود نصب نکردید ، سریعاً به روزرسانی دریافت خواهید کرد.
7 . پیام های روی صفحه را دنبال کنید. برای نصب جدیدترین نرم افزار و درایور در Mac خود ، از طریق مراحل نصب چاپگر کلیک کنید. پس از اتمام مراحل ، می توانید از چاپگر خود استفاده کنید.

روش سوم : دانلود نرم افزار

1 . با کتابچه راهنمای چاپگر خود مشورت کنید. این دفترچه ممکن است دارای بخشی با دستورالعمل های خاص برای مدل چاپگر شما در مورد کارهایی باشد که می توانید بدون نصب نرم افزار چاپگر خود نصب کنید در این صورت ، برای یافتن و بارگیری نرم افزار چاپگر خود ، از آن دستورالعمل ها پیروی کنید.
2 . به وب سایت سازنده چاپگر بروید. به عنوان مثال ، برای چاپگر HP به http://www.hp.com/ بروید. برخی از وب سایت های معروف دیگر تولیدکننده چاپگر عبارتند از:
-Brother - http://www.brother-usa.com/printer/
-Epson - https://epson.com/
-Canon - https://www.usa.canon.com/internet/portal/us/home/support
3 . روی برگه چاپگر کلیک کنید. هر وب سایت سازنده از نظر ظاهری متفاوت خواهد بود ، بنابراین ممکن است مجبور شوید در بالای صفحه برای این گزینه به هم بزنید.
- اگر در بالای وب سایت یک نوار جستجو وجود دارد ، نام مدل چاپگر خود را تایپ کنید و مرحله بعدی را پرش کنید.
4 . مدل چاپگر خود را جستجو کنید. یا از بین مدلهای موجود حرکت کنید ، یا در صورت لقب ، نام مدل چاپگر خود را در نوار جستجو تایپ کنید.
5 . به دنبال یک لینک دانلود "نرم افزار" باشید. برای یافتن نرم افزار در اینجا ، شاید مجبور شوید دوباره مدل چاپگر خود را در یک نوار جستجو وارد کنید.
- برخی وب سایت ها لینک بارگیری نرم افزار را با متن بسیار کوچک در پایین صفحه قرار می دهند.
6 . روی لینک بارگیری برای نرم افزار چاپگر خود کلیک کنید. با این کار باید نرم افزار را وادار به بارگیری در رایانه کنید.
7 . منتظر دانلود نرم افزار چاپگر خود باشید. این می تواند در هر جایی از چند ثانیه تا چند دقیقه طول بکشد.
- اگر از شما خواسته شد ، ابتدا یک مکان ذخیره را انتخاب کنید.
8 . اگر در Windows هستید ، پوشه نرم افزار را از حالت فشرده خارج کنید. به سادگی بر روی پوشه دو بار کلیک کنید ، روی پرونده راه اندازی دوبار کلیک کنید ، در صورت درخواست ، بر روی OK کلیک کنید ، یک مکان را انتخاب کنید و بر روی Extract Here ... کلیک کنید تا از پوشه جدا شوید.
- کاربران Mac می توانند به سادگی بر روی پوشه دوبار کلیک کرده و آن را باز کنند.
- اگر نرم افزار خود را در یک فایل راه اندازی فاقد بارگیری بارگیری کردید ، این مرحله را رد کنید.
9 . بر روی فایل راه اندازی نرم افزار دوبار کلیک کنید. در رایانه های ویندوز ، ابتدا باید پوشه جدید جدا نشده را باز کنید و سپس بر روی پرونده EXE موجود در آن دو بار کلیک کنید. کاربران Mac می توانند به سادگی بر روی فایل راه اندازی (به احتمال زیاد یک فایل DMG) دوبار کلیک کنند تا آن را اجرا کنند.
- اگر در MacOS Sierra در Mac هستید ، ممکن است لازم باشد قبل از ادامه ، نرم افزار را تأیید کنید.
10 . از دستورالعمل های روی صفحه پیروی کنید. آنچه بعد از دوبار کلیک کردن بر روی فایل راه اندازی نرم افزار مشاهده می کنید بسته به سیستم عامل و چاپگر شما به طور کلی متفاوت خواهد بود ، بنابراین کافی است که دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا نصب کامل شود.
11 . سعی کنید به چاپگر خود متصل شوید. اگر چاپگر شما کابل USB دارد ، آن را به رایانه خود متصل کنید تا ببینید رایانه اکنون چاپگر شما را تشخیص می دهد یا خیر. اگر چاپگر فقط از طریق Wi-Fi متصل می شود ، مطمئن شوید که چاپگر و رایانه شما به اینترنت متصل هستند. اکنون باید بتوانید به چاپگر خود دسترسی پیدا کنید.

Support@canonhp.com 021-88340340