نحوه عملکرد و نوع پرینترها

تاریخ خبر: 1398/9/11

نحوه عملکرد و نوع پرینترها

چاپگرهای جوهرافشان به وسیله پاشیدن قطرات ریز جوهر روی یک صفحه کاغذ از طریق منافذ ریزی که در هد (Printhead) وجود دارد ، باعث به وجود آوردن تصاویر سیاه و سفید و رنگی در حد کیفیت مناسب می شود . رنگ های اصلی در چاپگرهای جوهر افشان به سه رنگ اصلی تقسیم می شود :
آبی (Cyan) ، قرمز (Magenta) و زرد (Yellow) که به همراه آن ها یک رنگ سیاه نیز وجود دارد که برای تولید تصویر با رنگ مشکی به کار می رود . بعضی از چاپگرهای جوهرافشان ، از ترکیب سه رنگ اصلی ، رنگ مشکی مرکبی به وجود می آورند که برای نوشتن متن چندان مناسب نیست ورنگ آن مشکی متمایل به سبز یا آبی می باشد . در سری قدیم چاپگرهای جوهر افشان ، کارتریج های سه رنگ اصلی به هم متصل بودند ودر صورت تمام شدن یکی از رنگ ها شما مجبور به تعویض هر سه رنگ بودید . ولی امروزه این سه رنگ در چاپگرهای جوهرافشان از هم جدا شده اند .
نیزچاپگرهای جوهرافشان یک قیمت معمول را به شما ارائه میدهد و برای مصارف عمومی ، یک انتخاب مناسب است . به یاد داشته باشید که چاپگرهای جوهر افشان فقط برای مصارف عمومی کاربرد ندارد ، بلکه مدل های حرفه ای این دسته از چاپگرها را می توان در محیط های عکاسی و جاهای حرفه ای نیز به کار برد.

 

Support@canonhp.com 021-88340340