نحوه ارسال فکس با مودم فکس رایانه

تاریخ خبر: 1398/10/13

نحوه ارسال فکس با مودم فکس رایانه

مودم فکس نوع خاصی از مودم است که به رایانه شما متصل است یا در داخل آن نصب شده است تا اسناد را از طریق خطوط تلفن ارسال کنید. این مودم به اتصال اینترنتی احتیاج ندارد زیرا دقیقاً مانند دستگاه فکس مستقل از خط تلفن استفاده می کند. جک خط تلفن RJ-11 به آن متصل می شود و اسناد از رایانه به صورت فکس از طریق خط ارسال می شود.

اکثر رایانه های مدرن شامل هیچ نوع مودم فکس یا مودم نیستند. امروز بهترین شرط شما استفاده از یکی از بسیاری از خدمات آنلاین فکس رایگان است. لیست خدمات فکس رایگان آنلاین به روز شده ما را برای همه گزینه های خود مشاهده کنید.

ارسال نمابر با مودم فکس
اما اگر مودم فکس دارید ، می توانید بدون نیاز به دستگاه فکس ، پیام های فکس را با استفاده از خط تلفن خود ارسال و دریافت کنید. اسناد نرم افزاری (کلمه پردازش شده) یا اسناد اسکن شده ای را که در رایانه خود ذخیره کرده اید با فرمت تصویر یا PDF ارسال کنید. از مودم فکس خود با نرم افزار فکس در سیستم عامل خود استفاده کنید.

بسیاری از افراد به دلیل نصب نادرست درایور با مودم های فکس خود مواجه می شوند. اطمینان حاصل کنید که درایور صحیحی دارید که با سخت افزار جدید همراه شوید یا از سایت فروشنده بارگیری کنید.

مودم های فکس فقط داده ها را در سطح شبکه ارسال می کنند. برای دستکاری ، قالب بندی و ارسال سند به یک نرم افزار نیاز دارید. برای دستگاه های ویندوز ، از نرم افزار Windows Fax & Scan برای ارسال و دریافت نمابر استفاده کنید. لازم نیست آن را نصب کنید زیرا به عنوان یک برنامه کاربردی در نصب ویندوز درج شده است.

برای ارسال فکس از ابزار استفاده کنید. آن را تنظیم کنید تا هنگام ورود یک فکس جدید ، به طور خودکار یا دستی به تلفن پاسخ دهید.

در خط تلفن VoIP نباید از مودم فکس استفاده کنید.

Support@canonhp.com 021-88340340