کمپانی اچ پی ویندوز فون را ایمن تر از اندروید می‌داند

تاریخ مقاله: 1395/9/20

کمپانی اچ پی ویندوز فون را ایمن تر از اندروید می‌داند

به نقل از کرونیل برسی های اچ پی نشان می دهد سیستم عامل نه چندان محبوب ویندوز فون امنیت بیشتری در مقایسه با سیستم عامل اندروید دارد و یکی از عوامل اصلی این مسئله اجزای متعدد تشکیل دهنده این سیستم عامل است که بر آسیب پذیری آن افزوده است . 

اچ پی می گوید مایکر سافت برای ارتقای امنیت ویندوز 10 تعهد بیشتری در مقایسه با گوگل دارد و در این زمینه با دیگر شرکت های فناوری همکاری نزدیکی دارد . 

این شرکت به تازیگی گوشی Elite X3  خود را با همکاری مایکر سافت عرضه کرده و در آن نسخه موبایل سیستم عامل ویندوز 10 بهره گرفته است. 

علیرغم امنیت بالاتر ، اندروید به علت طراحی انبوه برنامه های سازگار و متنوع علاقه مندان بیشتری در مقایسه با ویندوز فون دارد . تعداد APP های سازگار با این سیستم عامل محدود است و برنامه نویسان و شرکت ها برای سازگار کردن نرم افزار های خود با ویندوز فون انگیزه کافی ندارند . 

اچ پی می گوید برسی های آندروید ی هنوز از نسخه کیت کت این سیستم عامل استفاده می کنند که حرفه ای های امنیتی آن بسیار زیاد است . البته این امر به معنای خالی از اشکال بودن سیستم عامل ویندوز فون هم نیست . 

اچ پی وعده داده که در سه ماهه اول سال 2017 گوشی های هوشمند  جدیدی که معجزه به سیستم عامل ویندوز فون هستند عرضه خواهد نمود . اما هنوز جزییاتی در این زمینه اعلام نشده است . 

 

تگ ها

Support@canonhp.com 340 340 88 - 021