ربات گپ جدید مایکروسافت حرف سیاسی نمی‌زند

تاریخ مقاله: 1395/9/18

ربات گپ جدید مایکروسافت حرف سیاسی نمی‌زند

به نقل از ونچربیت ، این ربات که زو نام دارد بر مبنای تجارت حاصل از عرضه ربات قبلی این شرکت به نام تی ساخته  شده تا کاربران بتوانند مانند یک انسان عادی با آن صحبت کنند . 

این ربات با خنده و شوخی از کنا ر سولات سیاسی کاربران می کذرد و به هیچ یک از آنها پاسخ نمی دهد . به عنوان مثال  اگر از این ربات بپرسید دونالد ترامپ کیست ؟ پاسخ می دهد وقتی بحث سیاسی پیش می آید من بسیار عصبانی می شوم . 

جالب اینکه اگر بخواهید با این ربات بحث سیاسی کنید و بر این کار اصرار بورزید ممکن است از دست شما عصابانی شده و کلا با شما خداحافظی کند . 

مایکرو سافت چند ماه قبل ربات تی را برای گپ هوشمند با کاربران عرضه کرده بود . اما برخی افراد با گفتگوی مداوم با این ربات و ارتفای هوش مصنوعی آن کاری کردند که تی از ایده های هیتلر و فاشیسم حمایت کند و رسوایی به بار آورد . در نتیجه مایکر و سافت ظرف مدت کمتر از 24 ساعت این ربات را حذف کرده . ربات گپ تی زبان طبیعی افرادی که با آن صحبت می کردن را می آموخت و از آن برای گپ زدن استفاده می کرد و لذا کاربران با شیطنت هایی می توانستند ذهن آن را دستکاری کنند . 

حالا ربات زو با درس گرفتن از این مشکلات به توییتر باز گشته و در واقع نسخه ای ارتقا یافته از تی محسوب می شود و قرار است در آینده ارتقا یابند تا محدودیت های آن بر طرف شود . ربات یاد شده که شبیه به یک زن 22 ساله به نظر می رسد فعلا قابلیت های  زیادی ندارد و قرار است هوش مصنوعی آن به تدریج افزایش یابد . 

تگ ها

Support@canonhp.com 340 340 88 - 021