دستگاه کپی متناسب با حرفه خود را انتخاب کنید

تاریخ مقاله: 1396/5/15

دستگاه کپی متناسب با حرفه خود را انتخاب کنید

دستگاه های فتوکپی به دو دسته آنالوگ و دیجیتال تقسیم می شوند . توانایی دستگاه های کپی دیجیتال برای ادارات و سازمان ها کارآمد تر هستند . زیرا توان انجام اسکن ، کپی ، پرینت و گاهی اوقات فکس یا ارسال ایمیل را دارند که انجام این امور گاهی از طریق کابل USB و گاهی به شکل شبکه می باشد . 

برای خرید دستگاه کپی دیجیتال خود از برند کانن ، شارپ ، توشیبا ، ریکو و غیره باید به سرعت چاپ ، حجم چاپ و قابلیت های گرافیکی دقت کنید و هم چنین مواد مصرفی دستگاه را نیز در نظر بگیرید . 

سرعت چاپ نرمال برای امور اداری و سازمانی معمولی حدود 22 تا 35 برگ در دقیقه است و حجم چاپ در اصل همان ظرفیت کاست و سینی ورودی کاغذ است که حجم استاندارد و نرمال آن بین 300 تا 500 کاغذ می باشد که در برخی مدل ها شما می توانید کاست اضافی نصب کرده و این حجم را افزایش دهید . 

اگر  کار شما در زمینه بروشور ، کاتالوگ و پوستر و تراکت و .... است بهتر است دستگاه کپی رنگی تهیه نمایید . زیرا معمولا دستگاه های کپی لیزر رنگی با سرعت 40 تا 90 برگ در دقیقه به شما پرینت رنگی با کیفیت می دهند و ظرفیت سینی کاغذ و کاست آن ها بین 500 تا 1500 برگ می باشد . 

دقت کنید که اگر محل فعالیت شما یک دفتر اداری کوچک است مثل آژانس هواپیمایی ، دفاتر بیمه ، دفاتر وکالت ، دفترخانه و حتی موسسات علمی و آموزشی کوچک می باشد می توانید از چندکاره های لیزری در برندهای HP , Canon , Panasonic , Ricoh , Samsung برای انجام اسکن و کپی استفاده کنید زیرا هم قیمت پرینتر چندکاره ارزان تر است و هم فضای کمتری را اشغال می کند و از همه مهم تر هزینه مقرون بصرفه مواد مصرفی و تونر کارتریج آنها می باشد . 

پرینتر های چند کاره لیزری در دو دسته سه کاره و چهار کاره هستند که مدل های چهار کاره دارای فیدر و کاغذ کش اتومات برای اسکن ، کپی و فاکس می باشند اما امکان اسکن و کپی در سه کاره ها به شکل تک برگ است . پس بنابه حجم کار خود تعیین کنید که پرینتر سه کاره بخرید یا پرینتر چهار کاره لیزری . 

قبل از خرید دستگاه فتوکپی متناسب با فعالیت خود دقت کنید که کار شما با چه سایز کاغذی است . اگر از کاغذ A3 استفاده نمی کنید نیازی نیست برای خرید دستگاه کپی A3 هزینه بیشتری را متحمل شوید و می توانید از فتوکپی های A4 مثل 2041 شارپ استفاده کنید . 

لازم به ذکر است که بعد از اتمام تونر کارتریج های دستگاه کپی خود می توانید آنها را شارژ کنید . با این کار هم تونر اورجینال ود را حفظ کردید و هم هزینه ی کمتری را متحمل شده اید . 

شارژ و تعمیر و بازسازی تونر کارتریج های دستگاه کپی در این مجموعه انجام می شود . 

بعضی از مدل های دستگاه های فتوکپی دیجیتال با قیمت بین 2 تا 3 میلیون فاقد فیدر و کاغذ کش هستند . قبل از خرید دقت کنید که فیدر و ADF آنها در بازار موجود باشد . 

اگر مرکز فعالیت شما سرور ندارد حتما از دستگاه کپی شبکه استفاده کنید تا تمام کاربران امکان بهره برداری از دستگاه کپی را داشته باشند . 

دستگاه کپی لیزری با امکان منگنه زن و پانچ برای دانشگاه ها و سازمان های بزرگ مناسب است . معمولا این دستگاه ها 3 کاست کاغذ دارند و بطور استاندارد ADF و فیدر دارند . 

مشتری گرامی لطفا به گارانتی دستگاه کپی هنگام خرید دقت کنید و هر برندی را با گارانتی اصلی خودش تهیه کنید . 

** بهتر است بدانید در بازار ایران مواد مصرفی و خدمات دستگاه کپی شارپ و کانن بهتر از برند های دیگر است . 

برند های متفاوت دستگاه های کپی : زیراکس - توشیبا - شارپ - ساوین - ریکو - اچ پی - کانن - لانیز - برادر 

Support@canonhp.com 340 340 88 - 021