جدیدترین نسخه اندروید امروز معرفی می شود

تاریخ مقاله: 1396/5/30

جدیدترین نسخه اندروید امروز معرفی می شود

مدت ها است که شایعات و گمانه زنی های مختلفی مبنی بر زمان معرفی نسخه ی جدید سیستم عامل اندروید با نام اندروید O وجود دارد . پیش تر اعلام شده بود شرکت گوگل هم زمان با خورشید گرفتکی ، نام نسخه جدید سیستم عامل اندروید را اعلام می کند . این سازنده ، به تازگی در صفحه مربوط به ابزار اکلیپس اعلام کرده است که اندروید 8.0 به صورت رسمی روز دوشنبه ، 21 آگوست ( 30 مرداد ) معرفی خواهد شد . 

دیروز شرکت گوگل ، به صورت رسمی تایید کرد که سیستم عامل اندروید O را 30 مرداد ماه ، هم زمان با خورشید گرفتگی معرفی می کند . 

در صفحه مخصوص برای زمان رونمایی رسمی از اندروید O ، لینک هایی به وب سایت ناسا برای مشاهده خورشید گرفتگی وجود دارد . شرکت گوگل ، ساعت 23:10 به وقت تهران ، نام نسخه جدید سیستم عامل اندروید را اعلام خواهد کرد . البته ، مشخص نیست که آیا در همان روز نسخه نهایی اندروید O منتشر می شود یا گوگل در زمان دیگری این نسخه را عرضه خواهد کرد . 

با وجود اعلام زمان معرفی نام اندروید O ، پیش بینی ها همچنان برای نام نهایی نسخه جدید سیستم عامل اندروید که با نام اندروید 8.0 نیز شناخته می شود ، ادامه دارد . 

البته وب سایت Android Police مدعی است که شرکت گوگل نام نسخه جدید سیستم عامل اندروید را به اشتباه فاش کرده است . 

در صفحه رسمی گوگل در گوگل پلاس ، ویدئوی کوتاهی با نام " GoogleOreo_Teaser-0817 " به اشتراک گذاشته شده بود ، به همین جهت گمان می رود نسخه جدید سیستم عامل اندروید ، Android Oreo نامیده خواهد شد . 

البته ، شرکت گوگل به سرعت ویدئوی مذکور را حذف و ویدئوی دیگری با نام " OctopusTeaser " بارگذاری کرد تا جلوی فاش شدن نام نهایی نسخه جدید سیستم عامل اندروید وجود داشت و حتی برخی مدعی بودند که شرکت گوگل برخلاف رویه معمول و استفاده از نام دسر و شیرنی برای سیستم عامل اندروید ، تصمیم دارد نام نوشیدنی " اورنجینا " را برای اندروید O انتخاب کند . 

در ابتدا گوشی های پیکسل نسخه نهایی به روز رسانی اندروید O را دریافت خواهند کرد و پس از مدت کوتاهی ، گوشی های نکسسوس به نسخه جدید سیتم عامل اندروید به روز رسانی می شود . از جمله قابلیت های جدیدی که سیستم عامل اندروید O ارائه خواهد داد ، می توان به ویژگی تصویر در تصویر اشاره کرد . نقطه اعلان و تکمیل خودکار ، از جمله دیگر قابلیت هایی به شمار می روند که کاربران با دریافت نسخه جدید سیستم عامل اندروید O ، تجربه خواهند کرد . 

Support@canonhp.com 340 340 88 - 021