فرمان لینوکس را بیاموزید

تاریخ خبر: 1398/10/13

فرمان لینوکس را بیاموزید

دستور lp در لینوکس یک فرمان مدیریت چاپگر است که به شما امکان می دهد بدون ترک ترمینال ، اسناد را چاپ کرده و چاپگرهای خود را مدیریت کنید.

اگر روی یک میز کار هستید ، احتمالاً دلیل زیادی برای اعتماد به نفس وجود ندارد. ابزارهای گرافیکی ارائه شده توسط محیطهای رومیزی مانند GNOME و Plasma برای حرکت و استفاده از آنها بسیار دوستانه تر هستند.

گفته می شود ، اگر شما نیاز به چاپ چیزی از طریق شبکه از طریق SSH یا سرور بی سیم دارید که نیاز به چاپ دارد ، lp ابزاری مناسب برای کار است.

با استفاده از دستور lp در لینوکس
مطمئناً بدون دانستن نام چاپگر خود می توانید با lp کار کنید ، مخصوصاً اگر فقط یکی از آنها را داشته باشید. با این حال ، بهتر است چاپگری را که با آن کار می کنید ، بدانید و مشخص کنید. با استفاده از دستور "lpstat" شروع به لیست کردن چاپگرهای سیستم خود کنید.

lpstat -p -d

در خروجی ، اطلاعات زیادی در مورد چاپگر خود پیدا خواهید کرد. نکته مهم این است که چگونه دستور به چاپگر شما ارجاع می دهد. این نامی است که شما باید برای دستور lp استفاده کنید.

اکنون می توانید آن نام چاپگر را بگیرید و از آن برای چاپ یک فایل از رایانه استفاده کنید. از lp همراه با پرچم "-d" و به دنبال آن نام چاپگر خود استفاده کنید. سپس مسیر پرونده خود را مشخص کنید.

lp -d printername ~/Documents/myfile

اگر به بیش از یک نسخه از سند خود نیاز دارید ، از پرچم "-n" استفاده کنید تا تعداد آنها را مشخص کنید.

lp -d printername -n 5 / اسناد / myfile
برخی از چاپگرها در یک دفتر مشترک هستند. می توانید اولویت کار چاپ خود را تنظیم کنید تا کنترل کنید که در صف چاپ آن چاپ می شود. از پرچم '-q' استفاده کنید و عدد آن بین 1 تا 100 است. پیش فرض 50 است.

lp -d printername -n 5 -q 75 / اسناد / myfile
دستور lp همچنین به شما امکان می دهد تا نامی را برای کار چاپ خود اختصاص دهید تا بتوانید آن را راحت تر شناسایی کنید. از پرچم "-t" استفاده کنید و به نقل از آن نام دهید.

lp -d printername -t "سند مهم فوق العاده" -q 100 / اسناد / myfile
پرچم "-o" نوعی خاص است. این یک پرچم "گزینه" است که بیشتر برای مشخص کردن نحوه چاپ سند شما استفاده می شود. به عنوان مثال ، اگر می خواهید در چشم انداز چاپ کنید ، می توانید از آنها استفاده کنید:

lp -d printername -o منظره ~ / اسناد / myfile
همچنین می توانید نوع کاغذ چاپ شده را تعیین کنید. بنابراین ، اگر شما با مقاله قانونی طولانی تر کار می کنید ، می توانید از این موارد استفاده کنید:

lp -d printername -o media = legal ~ / اسناد / پرونده
مانند هر گزینه دیگر ، می توانید آنها را ترکیب کنید. بنابراین ، چاپ دو طرفه روی کاغذ حقوقی به نظر می رسد:

lp -d printername -o media = طرفین حقوقی = دو طرفه-لبه بلند ~ / اسناد / myfile
انجام همان کار در چشم انداز می تواند باشد:

lp -d printername -o media = قانونی -o منظره-طرفین = دو طرفه-کوتاه-لبه ~ / اسناد / myfile
گزینه لبه "دو طرفه کوتاه" معمولاً با چشم انداز استفاده می شود ، در حالی که "لبه بلند دو طرفه" اکثراً با پرتره جفت می شود.

مقیاس گذاری گزینه دیگری است. در حالی که روش های زیادی برای بزرگنمایی و بزرگنمایی وجود دارد ، اکثر مردم فقط می خواهند سند خود را در صفحه قرار دهند. گزینه "متناسب با صفحه" فقط به همین دلیل وجود دارد.

lp -d printername -o نامه رسانه ای-متناسب با صفحه ~ / اسناد / myfile
این در مورد استفاده های متداول است. برای اطلاعات بیشتر ، به راهنمای فنی زیر یا صفحه کتابچه راهنمای سیستم لینوکس خود مراجعه کنید.

Support@canonhp.com 021-88340340