راه کارهایی برای افزایش عمر باطری لپ تاپ

تاریخ خبر: 1398/9/15

راه کارهایی برای افزایش عمر باطری لپ تاپ

۱- پایین بودن نور صفحه نمایش لپ‌تاپ تقریبا تمامی لپ‌تاپ‌های امروزی این امکان را به ما می‌دهند تا نور صفحه نمایش را کم و زیاد کنیم. اینکار با صفحه نمایش و یا نرم‌افزارهای ساده‌ای قابل اجرا می‌باشد. 

۲- غیرفعال کردن اسلایدشوهایی که در دسکتاپ اجرا می‌شوند . در ویندوز ۷ برای زیبایی محیط کاربری سیستم‌عامل امکاناتی اضافه شده است که می‌تواند به مصرف باتری منجر شود. یکی از این امکانات اسلایدشوهایی است که در دسکتاپ اجرا می‌شوند.

۳- بستن امکانات رادیویی بدون استفاده . امکانات ارتباطی مانند بلوتوث، وای‌فای و… را در مواقعی که نیازی به آنها ندارید خاموش کنید. این امکانات در مواقع روشن بودن دائما در حال چک کردن اطراف خود هستند.

۴- کار کردن روی یک برنامه . استفاده‌هایتان را در هر زمان به یک نرم‌افزار محدود کنید. مثلا وقتی در حال کشیدن نقشه‌ها با برنامه اتوکد می‌باشید پخش موزیک را کنار بگذارید و یا نیازی به استفاده از برنامه Outlook در پس زمینه نمی‌باشد، برنامه‌ای که هر ۵ دقیقه سعی می‌کند ارتباطی با سرور ایمیل شما برقرار کند!…

۵- غیر فعال کردن نرم‌افزارهای پس زمینه سیستم‌عامل . این که شما از یک برنامه در هر زمان استفاده می‌کنید به این معنی نیست که برنامه‌های دیگری در پس‌زمینه اجرا نمی‌شوند! برنامه‌های مختلفی با بالا آمدن ویندوز اجرا می‌شوند که در مواقعی که از باتری لپ‌تاپ به عنوان منبع تغذیه استفاده می‌شود بهتر است غیرفعال شوند. برنامه‌هایی مانند دانلودرها، بهینه‌ساز سیستم‌عامل، دراپ‌باکس و…

۶- متوقف کردن ارسال و دریافت خودکار . اگر در حال استفاده از برنامه‌هایی می‌باشید که امکان ارسال و دریافت اتوماتیک اطلاعات را دارد این امکانات را متوقف کنید. این امکانات اتوماتیک هم باعث استفاده از باتری می‌شوند. ارسال و دریافت اتوماتکی در برنامه‌های مدیریت ایمیل، برخی افزونه‌های مرورگرها و… وجود دارد.

۷- هارددیسکتان را Defrag نمایید. بعد از استفاده‌های طولانی از سیستم‌عامل و نرم‌افزارهای مختلف، اطلاعات و داده‌های مختلف به دلایلی از حالت پیوستگی درمی‌آیند که این امر باعث می‌شود برای خواندن یک فایل هد هارددیسک مجبور به جابجایی در چندین قسمت از هارد باشد، که خود باعث اتلاف انرژی و وقت است پس با انجام عملیات Defrag کردن داده‌ها را مرتب نمایید.

۸- بیرون آوردن دیسک‌های نوری را از درون درایوها . باور کنید یا نه هرگاه MyComputer را باز کنید به صورت خودکار درایونوری لپ‌تاپتان به کار می‌افتد تا دیسک درون آن را شناسایی و بخواند که خود باعث اتلاف انرژی زیادیست پس سی‌دی‌ها و دی‌وی‌دی‌هایی که مورد استفاده قرار نمی‌دهید را از درون درایو خارج کنید.

۹- استفاده از Hibernate به جای Sleep استفاده از حالت sleep در مواقعی که کار با لپ‌تاپتان را متوقف می‌کنید باز هم از انرژی باتری می‌کاهد برای اینکه این اتلاف محدود انرژی را هم نداشته باشید از حالت Hibernate به جای Sleep استفاده کنید.

۱۰- هوای باتری‌تان را داشته باشید! استفاده صحیح ار باتری را فراموش نکنید. همیشه نکاتی که فروشنده لپ‌تاپ برای استفاده بهتر از آن داده را فراموش نکنید. اگر برای مدت زمان طولانی از لپ‌تاپ متصل به برق شهر استفاده می‌کنید بهتر است باتری آن را خارج و در جایی خشک و خنک نگهداری کنید. باتری‌های لپ‌تاپ‌های قدیمی‌تر را بهتر است بعداز اتمام کامل شارژ آنها شارژشان کنید .

Support@canonhp.com 021-88340340