تلفن چیست؟

تاریخ خبر: 1398/10/13

تلفن چیست؟

تلفن ، اصطلاحی است از فناوری که به افراد امکان برقراری ارتباط صوتی از راه دور را می دهد. از کلمه "تلفنی" گرفته شده است که به نوبه خود ، از دو کلمه یونانی "تل" گرفته شده است ، که به معنای دور است و "تلفنی" که به معنای صحبت است ، از این رو ایده صحبت از دور است. دامنه این اصطلاح با ظهور فناوریهای جدید ارتباطی گسترش یافته است. به معنای وسیع تر ، این اصطلاحات شامل ارتباط تلفنی ، تماس تلفنی اینترنتی ، ارتباطات تلفن همراه ، نمابر ، پیام صوتی و حتی کنفرانس ویدیویی است. سرانجام رساندن یک خط مشخص دشوار است برای تعیین تلفن و آنچه که نیست.

ایده اولیه بازگشت تلفن به POTS (سرویس تلفنی قدیمی قدیمی) است که از لحاظ فنی PSTN (شبکه تلفن سوئیچینگ عمومی) نامیده می شود. این سیستم توسط فناوری Voice over IP (VoIP) به شدت مورد چالش قرار می گیرد و تا حد زیادی به آن متصل می شود ، که معمولاً به آن با تلفن IP و تلفن اینترنتی نیز گفته می شود.

Voice over IP (VoIP) و تلفن اینترنتی
این دو اصطلاح در بیشتر موارد به صورت متقابل مورد استفاده قرار می گیرند ، اما از نظر فنی ، آنها کاملاً یکسان نیستند. سه اصطلاح شخصی که عبارتند از: Voice over IP ، تلفن تلفنی و تلفن اینترنتی. همه آنها به کانال تماس های صوتی و داده های صوتی از طریق شبکه های IP ، یعنی LAN و اینترنت مراجعه می کنند. به این ترتیب ، از امکانات و منابعی که قبلاً برای انتقال داده استفاده شده اند استفاده می شود و از این طریق هزینه اختصاص دادن خط گرانقیمان همانند PSTN حذف می شود. اصلی ترین مزیتی که VoIP برای کاربران به ارمغان می آورد ، کاهش قابل توجه هزینه است. تماس ها نیز اغلب رایگان است.

این همراه با مزایای بی شماری که VoIP به ارمغان می آورد باعث شده است که این عنصر اصلی به یک عنصر مهم فناوری تبدیل شود که محبوبیت جهانی پیدا کرده و سهم شیر در بازار تلفن را به خود اختصاص داده است. اصطلاح تلفن تلفنی با ظهور تلفن های نرم افزاری ، که برنامه های نصب شده در رایانه ، تقلید از تلفن ، استفاده از خدمات VoIP در اینترنت هستند ، ظهور کرده است. تلفنی رایانه بسیار محبوب شده است زیرا بیشتر مردم از آن به صورت رایگان استفاده می کنند.

تلفن همراه
چه کسی امروز تلفنی را در جیب خود ندارد؟ تلفن های همراه و گوشی ها معمولاً از شبکه های تلفن همراه با استفاده از فناوری GSM (سلولی) استفاده می کنند تا به شما امکان برقراری تماس را انجام دهند. تماس GSM بسیار گران است ، اما VoIP به تلفن های همراه ، تلفن های هوشمند ، رایانه های جیبی و سایر گوشی ها نیز حمله کرده است که به کاربران موبایل امکان برقراری تماس های محلی و بین المللی بسیار ارزان و گاه رایگان را می دهد. با VoIP تلفن همراه ، Wi-Fi ، 3G ، 4G و فن آوری های جدیدتر به کاربران امکان برقراری تماسهای کاملاً رایگان حتی از طریق تماس های خارج از کشور را می دهد.

تجهیزات و ملزومات تلفنی
چه چیزی برای ارتباط تلفنی بین سخت افزار بسیار ساده تا تجهیزات پیچیده مورد نیاز است؟ اجازه دهید ما در سمت مشتری (طرف شما به عنوان مشتری) بمانیم تا از پیچیدگی های PBX ها و سرورها و مبادلات جلوگیری کنیم.

برای PSTN ، شما فقط به یک تلفن و جک دیواری نیاز دارید. با استفاده از VoIP ، نیاز اصلی اتصال به یک شبکه IP (به عنوان مثال اترنت یا Wi-Fi ، اتصال به LAN) ، اتصال به اینترنت پهن باند و در مورد تلفن همراه ، اتصال به شبکه بی سیم مانند Wi-Fi است. ، 3G ، و در برخی موارد GSM. سپس تجهیزات می توانند به راحتی به عنوان یک هدفون (برای تلفن های رایانه ای) ساده باشند. برای کسانی که راحتی تلفن منزل را بدون کامپیوتر می خواهند ، به ATA (که به آن آداپتور تلفن نیز گفته می شود) و یک تلفن ساده سنتی نیاز دارند. تلفن IP یک تلفن خاص است که عملکرد ATA و بسیاری از ویژگی های دیگر را شامل می شود و بنابراین می تواند بدون توجه به سخت افزار دیگر کار کند.

نه تنها صدا
از آنجا که بسیاری از رسانه ها در یک کانال مخلوط می شوند ، نمابر و کنفرانس ویدئویی نیز در زیر بنر تلفن قرار می گیرند. نمابر به طور سنتی از خط تلفن و شماره تلفن ها برای انتقال پیام های فاکس (کوتاه در فکس) استفاده می کند. IP Faxing از شبکه های IP و اینترنت برای ارسال و دریافت پیام های فکس استفاده می کند. این مزایای بسیاری را می بخشد اما هنوز با چالش های خاصی روبرو است. کنفرانس ویدئویی به همان شکلی که صدا از طریق IP با ویدئوی اضافه شده در زمان واقعی کار می کند ، کار می کند

Support@canonhp.com 021-88340340