تعمیرات و خدمات پس از فروش انواع اسکنر اچ پی

تاریخ خبر: 1398/5/9

تعمیرات و خدمات پس از فروش انواع اسکنر اچ پی

Canonhp.com تخصصی ترین مرکز تعمیرات اسکنر اچ پی HP در ایران ، با بیش از 20 سال تجربه در زمینه ی تعمیرات اسکنر HP فعالیت می کند . اسکنر های به چند دسته شامل اسکنرهای دستی ، اسکنر های اداری ، اسکنرهای شیفت فد ، اسکنر های تخت تقسیم بندی می شوند . این مرکز تمامی امور مربوط به تعمیرات انواع اسکنر اچ پی را با مناسب ترین قیمت و کالا تضمینی انجام می دهد . 

تعمیرات بورد اسکنر اچ پی HP

عیب یابی لامپ اسکنر اچ پی HP

تعویض لامپ اسکنر اچ پی HP

عیب یابی موترو اسکنر اچ پی HP

عیب یابی تثبیت کننده های اسکنر اچ پی HP

عیب یابی قسمت تغذیه اسکنر اچ پی HP

عیب یابی پورت های اینترفیس اسکنر اچ پی HP

عیب یابی مدارهای کنترل کننده اسکنر اچ پی HP

88 340 340 

88 340 240 

88 340 430

اسکنر ها در انواع مختلفی در بازار موجودند . از متنوع ترین و معمول ترین نوع اسکنر ها می توانیم به اسکنر های مسطح یا Flatbed اشاره کنیم .

اسکنرهای رومیزی Desktop برای مصارف خانگی مناسب بند . اسکنرهای sheet-fed نیز بسیار شبیه به اسکنرهای رومیزی عمل می کنند با این تفاوت که هنگام اسکن کردن به جای هد اسکن کننده سند حرکت می کند . این اسکنر ها از نظر ظاهری شبیه به یک پرینتر کوچک هستند . 

دسته سوم اسکنرهای Handheld هستند . این دسته از اسکنرها برخلاف مدل های قبلی از اسکنر های دستی هستند و کاربر باید هد اسکن کننده را روی اسکنر حرکت دهد به همین دلیل هم کیفیت بالایی ندارند و دسته اخر اسکنرها Drum هستند و بسیار معروف و دقیق هستند و در صنعت چاپ مورد استفاده قرار می گیرند . 

اسناد به وسیله یک لامپ گزنون یا یک لامپ CCFL روشن می شود . در اسکنرهای قدیمی از لامپ فلورسنت معمولی استفاده می شد که از شفافیت تصویر کم می کرد . سپس تصویر سند به وسیله یک آیینه زاویه دار به یک آیینه دیگر منعکس می شود . بعضی از اسکنر ها 2 آیینه و برعضی دیگر 3 آیینه دارند . 

هر یک از ایینه ها نقعر کمی دارند که باعث می شود تصویر منعکس شده در یک سطح کوچک تر متمرکز شود و در نیجه وضوح تصویر بیشتر شود . اخرین ایینه تصویر را به یک نفر منعکس می کند . لنز تصویر را از طریق یکسری فیلتر که کارشان جدا کردن 3 رنگ قرمز ، آبی و سبز بکاررفته در تصویر است روی CCD متمرکز می شود . 

CCD مهمترین قسمت یک اسکنر و رایج ترین فن اوری برای دریافت تصویر در اسکنرهاست . اصولا هر اسکنری ، باید بتواند به نحوی تصویر را به سیگنال های الکتریکی تبدیل کند .CCD این کار را انجام می دهد . CCD یک ارایه از دیودهای نوری است که فوتون ها یا همان نور را به الکترون ها یا بارالکتریکی تبدیل می کند . دیودها به نور حساس هستند . 

هرچه نوری که به یک دیود می تابد ، روشن تر باشد بارالکتریکی که در ان مکان جمع می شود نیز بیشتر خواهد بود به این ترتیب رنگهای مختلف تصویر بسته به شدت روشنایی که دارند از طریق CCD به ولتاژ الکتریکی تبدیل می شوند . 

کل مکانیزم بیان شده شامل ایینه ها ، لنز ، فیلتر و CCD ، هد اسکن کننده تصاویر را می سازد . این هد به ارامی روی سند حرکت می کند به وسیله یک تسمه به یک موتور پله ای متصل است که هد را به جلو می برد ، هد اسکن کننده از یک طرف نیز به یک میله متصل است که از ایجاد انراف یا لغزش در میز هد ، هنگام خواندن سند جلوگیری می کند . 

تنظیمات دقیق اجزای مختلف هد ، به مدل اسکنر بستگی دارد ، اما اصول ان در تمام اسکنر ها مشابه است ، البته به جز این فناوری ، فن اوری های دیگری نیز برای ساخت اسکنر وجود دارد اما فن اوری غالب همان است که بیان شد . 

اسکنر ها از نظر شفافیت و وضوح تصویر با هم تفاوت دارند این مسئله به تعداد سنسور ها در هر سطر آرایه CCD ، دقت موتور پله ای ، کیفیت لنز و نیز میزان روشنایی منبع نور بستگی دارد ، بدیهی است که یک لامپ گزنون با روشنایی زیاد به همراه یک لنز با کیفیت بالا نسبت به یک لامپ فلورسنت معمولی با یک لنز معمولی و ساده تصویری با کیفی بسیار بالاتر ایجاد خواهد کرد . 

Support@canonhp.com 021-88340340