اشتراک چاپگر با ویندوز XP

تاریخ خبر: 1398/9/17

اشتراک چاپگر با ویندوز XP

توجه کنید : ویندوز XP از سال 2014 مستهلک شده است. ما توصیه می کنیم به ویندوز 10 ارتقا دهید زیرا XP دیگر به روزرسانی های امنیتی مهم را از مایکروسافت دریافت نمی کند ، و همچنین پیشرفت های برجسته ای را به دست نمی آورد. ما این دستورالعمل ها را به سود خوانندگانی که نمی توانند دستگاه های XP خود را ارتقا دهند ارائه می دهیم.

حتی اگر چاپگر شما قابلیت به اشتراک گذاری داخلی یا قابلیت بی سیم را ندارد ، هنوز هم می توانید دسترسی به آن را از سایر دستگاه های محلی خود فعال کنید. برای به اشتراک گذاشتن چاپگرهای متصل به رایانه Windows XP ، این دستورالعمل ها را دنبال کنید. این مراحل فرض می کنند رایانه شما آخرین سرویس سیستم عامل Service Pack را اجرا می کند.

نحوه به اشتراک گذاشتن چاپگر در ویندوز XP

برای فعال کردن اشتراک گذاری چاپگر:
1 . در رایانه ای که به چاپگر سیم وصل شده است - به نام رایانه میزبان - از منوی شروع ، کنترل پنل ویندوز را باز کنید.
2 . از پنجره Control Panel روی نماد چاپگر و فاکس دو بار کلیک کنید. اگر از Control View panel برای کنترل پنل استفاده می کنید ، ابتدا برای یافتن این نماد به دسته چاپگرها و سایر سخت افزارها دسترسی پیدا کنید. در نمای کلاسیک ، برای یافتن نماد چاپگرها و فکس ها ، به سادگی لیست آیکن ها را به ترتیب حروف الفبا حرکت دهید.
3 . در لیست چاپگرها و نمابرهای موجود در پنجره Control Panel ، روی نماد چاپگر مورد نظر برای اشتراک کلیک کنید.
4 . از صفحه چاپگر وظایف در سمت چپ پنجره Control Panel ، روی اشتراک این چاپگر کلیک کنید. از طرف دیگر ، روی آیکون چاپگر انتخاب شده راست کلیک کنید تا یک منوی بازشو باز شود و از این فهرست گزینه Sharing را انتخاب کنید. در هر دو مورد ، یک پنجره ویژگی های چاپگر جدید ظاهر می شود. اگر پیام خطایی با شروع "ویژگی های چاپگر نمایش داده نشود" دریافت می کنید ، این هشدار نشان می دهد چاپگر در حال حاضر به رایانه متصل نشده است. برای انجام این مرحله باید کامپیوتر و چاپگر را بطور فیزیکی متصل کنید.
5 . در پنجره Printer Properties ، روی تب Sharing کلیک کرده و دکمه Share this radio را انتخاب کنید. در قسمت اشتراک نام ، نامی توصیفی را برای چاپگر وارد کنید که به عنوان شناسه ای باشد که هنگام برقراری اتصال به دستگاه های دیگر در شبکه محلی نشان داده می شود. برای تکمیل این مرحله روی OK یا Apply کلیک کنید.
6 . چاپگر اکنون در دسترس سایر دستگاه های شبکه محلی است. پنجره Control Panel را ببندید.

برای آزمایش اینکه اشتراک گذاری به درستی برای این چاپگر پیکربندی شده است ، سعی کنید از یک رایانه دیگر در شبکه محلی به آن دسترسی پیدا کنید. به عنوان مثال ، از یک رایانه دیگر ویندوز ، قسمت Control Panel و Faxes Control Panel را باز کرده و بر روی کار افزودن چاپگر کلیک کنید. نام مشترک انتخاب شده در بالا این چاپگر را در شبکه محلی مشخص می کند.

Support@canonhp.com 021-88340340