اسکنرهای مادون قرمز سه بعدی با کیفیت و سرعت بالا

تاریخ مقاله: 1396/11/16

اسکنرهای مادون قرمز سه بعدی با کیفیت و سرعت بالا

سری اسکنر های سه بعدی در دنیای امروزه کم کم در حال یافتن جایگاه بسزایی می باشند . این اسکنر ها در ایجاد مدل های سه بعدی عملکرد بهتری را به نمایش می گذارند . اسکنر های سه بعدی قادرند تا سوژه هایی در ابعاد کوچک را اسکن کنند . کاربرانی که می خواهند نسبت به خرید این سری اسکنر ها اقدام کنند باید توجه کنند که ممکن است رزولوشن خروجی این اسکنر ها پایین تر از حد مطلوب باشد . 

کمپانی های بزرگ سازنده اسکنر های سه بعدی در صدد آن برآمدند تا با هدف بر طرف کردن محدودیت های یاد شده اسکنر سه بعدی جدیدی که از اشعه مادون قرمز برای ایجاد خروجی هایی با جزئیات بالا استفاده می کنند را تولید کنند . اسکنر های سه بعدی جدید قادرند تا 36 تصویر سه بعدی را در هر ثانیه اسکن کنند . اسکنر سه بعدی فرانهو از روشی مشابه با لیزر آنچه که در مایکروسافت شاهد هستیم بهره می برد . طیف نوری نامرئی با مشخصه های نزدیک به مادون قرمز به سمت سوژه می تابد . هر تصویر خروجی توسط اسکنر های سه بعدی رزولوشنی در حدود 1000 در 1000 پیکسل را به همراه دارد . این در حالی است که با ترکیب این خروجی به همراه تصویر بسدت آمده از دوربین رنگی می توان رنگ های مورد نظر را به مدل نهایی اضافه کرد . این اسکنر با ثبت سی و شش فریم سه بعدی در هر ثانیه می تواند به کاربرانش این اطمینان را بدهد که قادر است تا در مدت زمان کوتاهی می توانند تصاویر با کیفیت و سه بعدی را ایجاد کنند . 

محققان معتقدند که در حوزه های مختلفی کاربران می توانند از اسکنر های سه بعدی مادون قرمز استفاده کنند اما در اماکنی همانند توسعه ی سیستم های بینایی بهتر برای ربات ها ، اطمینان یافتن از انجام صحیح حرکات ورزشی در حوزه ی توان بخشی بیماران یا حتی بهبود سیستم های امنیتی استفاده از اسکنر های سه بعدی رونق بیشتری دارد . 

 

Support@canonhp.com 021-88340340