آیا نمی توانید چاپگر موجود در شبکه خود را در ویندوز 10 پیدا کنید؟

تاریخ خبر: 1398/9/17

آیا نمی توانید چاپگر موجود در شبکه خود را در ویندوز 10 پیدا کنید؟

ناتوانی در یافتن چاپگر در یک شبکه معمولاً زمانی اتفاق می افتد که در ابتدا سعی در برقراری اتصال دارید ، اما می تواند هنگام تلاش برای استفاده از یک پرینتر بی سیم که از قبل متصل بود نیز رخ دهد. چاپگر هنگام انجام جستجو در لیست چاپگرها و دستگاه های موجود ظاهر نمی شود.

دلیل عدم امکان یافتن چاپگر در شبکه

رایج ترین و به راحتی رفع این مشکل این است که چاپگر آفلاین است. با این حال ، می تواند توسط چندین عامل دیگر ، از جمله موارد زیر ایجاد شود.
- غیرفعال کردن تنظیمات ویندوز.
- به روزرسانی های مورد نیاز است
- چاپگر به درستی به شبکه وصل نشده است.
- چاپگر به صفحه اصلی اضافه نشده است.
- مشکلات شبکه وجود دارد

چگونه برای رفع ناتوانی در یافتن چاپگر در شبکه

راه حل برای این مسئله می تواند به آسانی به عنوان راه اندازی مجدد باشد. در صورت عدم امکان اتصال ، بررسی تنظیمات ، نصب به روزرسانی ها و بررسی مشکلات شبکه بهترین گامها است.
نکته : دستورالعمل های موجود در این مقاله در مورد ویندوز 10 ، ویندوز 8 و ویندوز 7 اعمال می شود.
1 . سیستم Windows خود را مجدداً راه اندازی کنید. گاهی اوقات لازم است که سیستم Windows خود را برای نصب به روزرسانی ها صبر کنید. اغلب ، مجدداً راه اندازی مجدد چاپگر و سیستم ویندوز شما مشکلات اتصال عجیب را برطرف می کند.
2 . روتر و مودم خود را مجدداً راه اندازی کنید. انجام این کار روش دیگری برای رفع مشکلات اتصال به شبکه است.
نکته :
با راه اندازی مجدد روتر ، اتصال شبکه را برای هر دستگاه موجود در شبکه قطع می کنید ، بنابراین اگر سایر افراد به شبکه وصل هستند ، حتماً آنها را از وقفه آگاه کنید.
3 . دستورالعمل های سازنده چاپگر خود را برای یادگیری نحوه به روزرسانی سیستم عامل چاپگر خود بررسی کنید. در چاپگر ، از طریق گزینه های منو به دنبال راهی برای به روزرسانی دستگاه باشید. نسخه جدیدتری از سیستم عامل چاپگر شناسایی شده را بارگیری کنید و آن را نصب کنید. این فرآیند ممکن است نیاز به راه اندازی مجدد چاپگر داشته باشد.
4 . به روزرسانی های موجود موجود در Windows را بارگیری و نصب کنید. در صورت درخواست ، اجازه دهید سیستم مجدداً راه اندازی شود. این روند را تا زمانی که پیامی را ببینید که می گوید هیچ به روزرسانی در دسترس نیست ، تکرار کنید. سپس ، چاپ آزمایش.
5 . درایور چاپگر خود را در Windows به روز کنید. در اکثر موارد ، جدیدترین درایورهای دستگاه خود را می توانید در وب سایت سازنده پیدا کنید. به عنوان مثال ، برادر ، کانن ، اپسون و HP ، همه درایورهای دستگاه را بصورت آنلاین ارائه می دهند. برخی از تولید کنندگان بطور دوره ای به روزرسانی هایی را منتشر می کنند که مشکلات را برطرف می کند ، عملکرد را بهبود می بخشد یا امنیت را تقویت می کند.
نکته : ممکن است نرم افزار بروزرسانی درایور از شما بخواهد که درایورهای موجود را حذف کنید ، بنابراین برای راه اندازی مجدد سیستم ممکن است به عنوان بخشی از این فرآیند آماده شوید.
6 . برای رفع مشکلات مختلف اتصال با دستگاه های خاص ، سیستم عامل روتر خود را به روز کنید. در بسیاری موارد ، می توانید با وارد کردن آدرس شبکه روتر خود در یک مرورگر ، به صفحه مدیریت روتر دسترسی پیدا کنید. اگر راه اندازی مجدد و به روزرسانی دستگاه ها مشکل چاپگر شبکه شما را برطرف نکرد ، ممکن است برای تنظیم مجدد کارها ، لازم باشد تنظیمات خاصی را تنظیم کنید.
7 . روش های جایگزین اتصال به شبکه را در تنظیمات اداری چاپگر خود انتخاب کنید. اگر به طور مداوم در اتصال به یک چاپگر از طریق شبکه Wi-Fi خود مشکل دارید ، ممکن است سعی کنید به جای آن ، یک اتصال مستقیم بلوتوث یا Wi-Fi برقرار کنید. روشهای اتصال مجاز ممکن است علاوه بر AirPrint و Cloud Print Google نیز شامل شبکه های سیمی (مثلاً اترنت) ، بلوتوث ، Wi-Fi ، Wi-Fi Direct باشد. اطمینان حاصل کنید که گزینه های چاپ شبکه را در تنظیمات چاپگر خود فعال کنید.
8 . در صورت امکان ، روتر خود را پیکربندی کنید تا یک آدرس IP ثابت به چاپگر خود اختصاص دهید. این تضمین می کند که چاپگر شما همیشه در یک آدرس خاص یافت می شود. بدون این پیکربندی ، ممکن است آدرس چاپگر شما بعد از شروع مجدد تغییر کند. در بیشتر موارد ، از صفحه سرور روتر خود می توانید چاپگر خود را در لیستی از دستگاه های موجود در شبکه خود پیدا کنید ، سپس یک تنظیم را تنظیم کنید تا همیشه یک آدرس IP خاص به دستگاه اختصاص دهید.
9 . همچنین ممکن است تنظیمات وصل و پخش جهانی را روی روتر خود فعال کنید. باز هم ، این یک تنظیمات در تنظیمات اداری روتر شما خواهد بود. در اکثر اوقات ، این گزینه گزینه ساده ای است که فعال یا غیرفعال است. با فعال کردن وصل و پخش ، چاپگر و سیستم ویندوز شما راحت تر می توانند به شبکه شما وصل شوند.
10 . در شبکه خانگی خود ، به شبکه Wi-Fi خود وصل شوید و آن را به عنوان یک شبکه "خصوصی" در ویندوز پیکربندی کنید. این امر ممکن است دستگاههای موجود در شبکه مانند پرینتر و سیستم ویندوز خود را برای "مشاهده" راحت تر کند.
پس از راه اندازی مجدد ، به روزرسانی و پیکربندی دستگاه های خود ، باید بتوانید یک بار دیگر از سیستم ویندوز خود در چاپگر شبکه خود چاپ کنید!

Support@canonhp.com 021-88340340